سیاره زمین Planet Earth

دانلود رایگان سریال مستند سیاره زمین Planet Earth جام فیلم برترین سریالها free Download movies Documentary Jamefilm.com BBC

سیاره زمین Planet Earth نام مجموعه تلویزیونی مستندی است که توسط شبکه بی‌بی‌سی تهیه شده‌است و دیوید اتنبرو گویندگی آن را بر عهده دارد. ساخت این مستند ۵ سال زمان برده‌است و گرانترین مستند ساخته شده توسط این شبکه است؛ هم‌چنین برای نخستین بار در قالب اچ‌دی تصویربرداری شده‌است.

سیاره زمین Planet Earth نخستین بار توسط بی‌بی‌سی در مارس ۲۰۰۶ در بریتانیا تولید شد و سال بعد در آمریکا توسط شبکه دیسکاوری بازنگاری شد که گفتار متن آن، این بار توسط سیگورنی ویور خوانده شد. تا ژوئن ۲۰۱۰، این مجموعه مستند در ۱۳۰ کشور به نمایش درآمد.

مجموعهٔ سیارهٔ زمین شامل ۱۱ قسمت است که هر قسمت آن به یک زیست‌گاه زمین می‌پردازد. پس از هر بخش ۵۰ دقیقه‌ای، ۱۰ دقیقه به پشت صحنهٔ شیوهٔ ساخت این مستند اختصاص یافته‌است. این مجموعه بهترین مستند طبیعت است که تا به حال ساخته شده‌است.

مشخصات کلی فیلم:

ژانر: مستند

امتیاز IMDB : 9.4 (رتبه ۴)

ستارگان: David Attenborough, Sigourney Weaver, Huw Cordey

سال اکران: ۲۰۰۶

کشور: بریتانیا (BBC)

مدت: ۸ ساعت ۵۸

حجم : ۴۳۶۰ MB

نوع: mkv

خلاصه داستان سریال سیاره زمین Planet Earth :

۱. از قطب تا قطب

این بخش دیدی کلی از چیزی است که بناست در ۱۰ قسمت بعدی به آن پرداخته شود.

۲. کوه‌ها

انسان‌ها با پذیرش خطر، به بلندترین نقاط سیارهٔ ما قدم می‌گذارند، ممکن است برخی با صعود به کوهی عظیم، در اندیشهٔ فتح آن باشند، این قسمت از حوضچه‌های اسید سولفوریک که نشان دهندهٔ جنبش عظیم زیرزمینی هستند و از کم‌ارتفاع‌ترین و داغترین نقاط روی زمین می‌باشند و بیش از ۱۰۰ متر پایین‌تر از سطح دریا گرفته‌اند، تا آتشفشان ارتا اله که پیرترین آتشفشان فعال زمین است تا کوه‌های راکی در آمریکا و رشته کوه هیمالیا در نپال را شامل می‌شود.

۳. آب شیرین

تنها سه در صد از آب‌های سیارهٔ ما شیرین هستند، با این حال این آب‌های ارزشمند سرشار از شگفتی می‌باشند و حیات همهٔ موجودات زمین به آن بستگی دارد.

۴. غارها

غارها سرحد نهایی سیارهٔ ما هستند، جهانی نهفته‌اند که تنها ماجراجوترین افراد یارای رفتن به آن‌جا را دارند. بزرگ‌ترین چاه‌غار جهان، غار پرستوها در مکزیک است که ۴۰۰ متر عمق دارد؛ یعنی برج ۱۰۲ طبقه امپایر استیت در نیویورک در آن جای می‌گیرد. این مکان‌های ژرف دو سال پیش از آنکه انسان بر ماه فرود آید برای اولین بار مورد کاوش قرار گرفتند. برخی از کم‌شناخته‌ترین و شگفت‌انگیزترین جانوران سیارهٔ زمین در این غارها زندگی می‌کنند.

۵. بیابان‌ها

یک سوم سیارهٔ ما را بیابان‌ها تشکیل داده‌اند، این سرزمین‌ها به نظر خالی از زندگی می‌آیند اما به طوری شگفت‌آور این‌گونه نیست، هرچند در همه بیابان‌ها بقای زندگی روندی ناپایدار دارد. همه بیابان‌ها گرم نیستند از سمت سیبری بادهایی با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌وزند و برف را با خود به صحرای گوبی در مغولستان می‌آورند. گرمای بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد در اوج تابستان و افت دما تا ۴۰ درجه زیر صفر در میانه زمستان اینجا را در زمره خشک‌ترین بیابان‌های جهان قرار می‌دهد. اندک حیواناتی قادرند تا در این تغییرات شدید آب و هوایی دوام بیاورند، یکی از نادرترین و شاید پر طاقت‌ترین پستانداران زمین شتر باختری می‌باشد. این‌ها شگفتی‌هایی است که در پنجمین قسمت این مجموعه به تصویر درمی‌آیند.

۶. دنیاهای یخی

هر دو قطب سیارهٔ ما پوشیده از یخ است، آن‌ها بزرگ‌ترین و خشن‌ترین سرزمین‌های ناآرام جهان هستند. در هیچ نقطه از زمین تغییر فصل اینقدر مفرط صورت نمی‌گیرد. این امر موجب پیشروی و عقب‌نشینی هر سالهٔ یخ‌ها می‌شود؛ زندگی در این‌جا تابع این قاعده است.

۷. جلگه‌های پهناور

جلگه‌های پهناور مکان‌هایی بی‌کران هستند. با وجود خلوت غریبشان، تصور خالی از سکنه بودن آن‌ها توهمی بیش نیست. این جلگه‌های سیاره ما میزبان بزرگترین تجمعات حیات وحش روی زمین هستند. در بطن تمامی وقایع اینجا یک موجود زنده دارای نقشی اساسی است و آن علف است؛ این گیاه معجزه آسا، یک چهارم کل سرزمین‌های کرهٔ زمین را پوشانده‌است.

۸. جنگل‌ها

۹. دریاهای کم‌عمق

دریاهای کم‌عمق در حواشی قاره‌های سیارهٔ ما قرار گرفته‌اند. آن‌ها به ندرت با داشتن بیش از ۲۰۰ متر عمق و گاهی صدها کیلومتر وسعت قبل از اتصال بستر دریا به آب‌های عمیق‌تر بر روی فلات قاره قرار می‌گیرند. آن‌ها روی‌هم‌رفته، تنها هشت درصد از اقیانوس‌های جهان را تشکیل می‌دهند، با این وجود این آب‌ها شامل اکثریت وسیعی از زندگی دریایی اقیانوس‌ها هستند.

۱۰. جنگل‌های فصلی

درختان به یقین جزو باشکوه‌ترین موجودات زنده هستند. برخی از آن‌ها بزرگت‌رین جانداران روی زمین می‌باشند. جنگل‌های برگ‌ریز و همیشه سبزی که در مناطق فصلی سیارهٔ ما می‌رویند پهناورترین جنگل‌های روی زمین را شامل می‌شوند. وسعت این جنگل‌ها چیزی است که انسان از دیدن آن در این بخش حیرت می‌کند.

۱۱. اعماق اقیانوس

به دور از خشکی‌ها چیزی جز اقیانوس نمی‌باشد؛ بیش از نیمی از سطح سیارهٔ زمین، پوشیده از آب است و تا به امروز اکثر بخش‌های آن به دور از دسترس ما بوده‌است. در واقع بخش‌های زیادی از اقیانوس خالی از سکنه و کویر آبی است؛ همهٔ حیات در اقیانوس بی‌کران، به جستجوی دائم برای یافتن غذا و نزاع برای حفاظت از انرژی ارزشمند محدود گردیده‌است، این موضوع در این قسمت دیده به چشم می‌آید.

دانلود رایگان سریال مستند سیاره زمین Planet Earth

قسمت نخست -از قطب تا قطب

قسمت دوم – کوه‌ها

قسمت سوم – آب شیرین

قسمت چهارم غارها

قسمت پنجم – بیابان‌ها

قسمت ششم – دنیاهای یخی

قسمت هفتم – جلگه‌های پهناور

قسمت هشتم – جنگل‌ها

قسمت نهم – دریاهای کم‌عمق

قسمت دهم – جنگل‌های فصلی

قسمت یازدهم – اعماق اقیانوس

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *